Saznajte koje su to stranice na kojima se možete besplatno obrazovati
Pogledajte koji su to online kurseva ili informativne stranice, koje vam itekako mogu pomoći pri obrazovanju, bilo da se informišete o sasvim novim stvarima ili da vam pomogne kao nadopuna znanjima koja već stječete u sklopu svog fakulteta.
Jedino što je potrebno za korištenje ovih besplatnih kurseva jeste poznavanje engleskog jezika.
MIT OpenCourseWare – online kurs na Massachusetts Institute of Technology, te se reklamira kao revolucija u online učenju. Ovdje se može poslušati online predavanja iz bilo kojeg predmeta koji se podučava na ovom institutu, ali i saznati niz drugih korisnih informacija – kao što je npr. kako to naše tijelo izgladnjuje bakterije kako bi nas održalo zdravima.
Khan Academy – ovdje ima preko 1,200 video predavanja o najrazličitijim temama, od osnova aritmetike i algebre do hemije i biologije.
Open Yale Courses – na ovoj adresi možete uživati u selektiranim predavanjima s Univerziteta Yale. Sve je javno i ne naplaćuje se, a neka od predavanja su iz humanističkih nauka, fizike, biologije i sličnog.
Free Science and Video Lectures Online – velika kolekcija videa koji nas podučavaju matematici i filozofiji.
Investopedia Financial Investing Tutorials – ovdje ćete naučiti kako upravljati novcem, a to je još jedna od veoma važnih stvari koje se traže od studenata.
Bio's Best – uvijek nam je potrebna nečija biografija, a ovo je pravo mjesto da pronađete dobru biografiju poznatih osoba. Također, odlična je stranica i ako samo želite saznati o životima poznatih osoba iz historije, ali i bliže.
Harvard Law School – odlično mjesto za studente prava jer nudi niz predavanja, panela, konferencija i sličnih pravnih zavrzlama. Također, moguće je i saznati kako se pravne lekcije mogu primijeniti na neka aktualna zbivanja.
FreeTechBooks.com – ovdje ćete pronaći niz online knjiga i skripti za kompjuterske i srodne nauke. Sve je legalno i besplatno, stoga krenite u istraživanje bez straha.
Merriam – Webster Online – niz zadataka na engleskom pomoću kojeg možete provjeriti svoje znanje iz ovog jezika, od toga kako stojite s pisanjem riječi pa sve do toga kako vam ide gramatika.
BBC Languages – kaže se da čovjek vrijedi onoliko koliko jezika govori, a ovo je pravo mjesto na kojem možete podići svoju vrijednost. Naučite francuski, njemački, portugalski, španski, grčki, kineski i još preko 30 jezika samo klikanjem miša i to sve besplatno.
American Sign Language Browser – oduvijek ste željeli znati jezik gluhonijemih? Onda je vrijeme i da ga naučite jer nikad se ne zna kada ćete doći u priliku primijeniti ga, posebno ako ste svjetski putnik.
United Nations University OpenCourseWare – ovdje se može naučiti niz programa koji se koriste u radu Ujedinjenih naroda. Stoga, ako vas zanima karijera ovakvog tipa, zasigurno ćete pronaći niz korisnih informacija za samoedukaciju.